Ten, kdo nemá Vánoce v srdci, je nikdy nenajde ani pod stromkem..

Grinch

17. září 2014 v 8:45 | Marťa |  Zahraniční pohádky
Jenen z mých nejoblíbenějších filmů. Někdo ho moc nemusí, ale já ho naprosto zbožňuji. Ošklivá zelená příšera a lidi s divnými čumáky. Každé Vánoce se vždy těším, až si lehnu k televizi, udělám si čaj, budu pojídat cukroví a koukat právě Grinche. Nyní byl dva roky po sobě 23. prosince. Tak jsem zvědavá kdy bude letos.


Grinch přišel na svět stejně jako všichni Kdovici z městečka Kdosice. Jenže bylo všem jasné že nebude stejný jako ostatní. V osmi letech mu narostly zelené vousy a chlupy. Všichni se mu smali a tak o Vánocích opustil domov, odmítl slavit Vánoce a usadil se v jeskyni, která je pro Kdoviky noční můrou. Ulice městečka už zase ožívají před vánočním ruchem a přípravou na jubilejni Kdoslavu. Tehdy se malá Cindy Lou, dcera pošťáka, rozhodne osobně pozvat Grinche i s jeho psem Maxem, aby se stal smichajstrem a usmířil se s Kdoviky. Dopadne to sice všechno úplně jinak, než si ta malá představovala, protože Grinch je pořádný svéráz a k tomu ještě se srdcem o dvě čísla menší. Teprve, když zjistil, že Vánoce nelze ukrást, protože je nelze ani koupit, doroste mu do běžné, kdovíčí velikosti.

Příběh Grinche je útlá knížka, kterou její autor Theodor S. Geisel sám ilustroval. Záhy po prvním vydání v roce 1937 se stala bestsellerem a tak ji filmaři již dvakrát vtiskli podobu kresleného snímku. Tohle je její první celovečerní filmové spracování.

Trailer

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama