Ten, kdo nemá Vánoce v srdci, je nikdy nenajde ani pod stromkem..

Září 2015

84 dní

30. září 2015 v 22:28 | Marťa |  Dny do Vánoc 2015 ;)
Ahojky :) dnes jsem strávila více času v autobusu než ve škole. To je tak, když hodinu jedete na jedinou vyučovací hodinu :)Advent - Londýn (Výlohy)

30. září 2015 v 21:46 | Marťa |  Londýn
Tímto navazuji na předešlý článek o obchodních ulicích Londýna. Obchodní domy na slavných ulicích se vždy předhání který bude mít tu nejkrásnější výzdobu a samozřejmě i výlohu.

Selfridges
Výlohy v obchodním domě Selfridges na Oxford street byly minulý rok vyzdobené na klasické téma vyprávění a surrealistické výjevy z pohádek.


Harrods
Harrods slavil Vánoce s výzdobou ve stylu The Land of Make Believe obsahující historické hračky v nadměrné velikosti. Nejobdivovanější výlohou byla baletka oblečená v překrásných šatech od návrháře Zuhaira Murada.


Fortnum and Mason
Obchodní dům Fortnum and Mason se pro své okenní výlohy ispiroval pradávnými časy kdy zamrzla řeka Temže. Zobrazoval překrásné zamrzlé parky, fontány a podiaHarvey Nichols'
Okenní výlohy obchodního domu Harvey Nichols' se o Vánocích proměnily na začarovaný les. Zpomeňte na Santu, očekávejte ale podivná zvířata a rohaté muže skrývající se v lesích oknen Harvey Nichols


Fenwick
Obchodní dům Fenwick na ulici Bond street si vybral pohádku Alenka v říši divů jako hlavní téma pro svoje loňské vánoční výlohy. Během slavnostního odhalen se na davy přihlížejících sypal umělý sníh.


John Lewis
Nejznámější obchodní dům na Oxford street John Lewis měl své loňské výlohy plné slavného tučnáka Montyho známého z jejich vánoční reklamy. Vánoční okna líča všední dny Montyho s rodinou a přáteli.


Liberty
Na Vánoce se jeden z nejstarších Londýnských obchodních domů inspiroval ryze Britskými výlohami, které byly naaranžovány od samotnéno obchodu. Zakladatel Liberty, Sir Arthur Liberty, cestoval po celém světě a přivezl jedinečné produkty pro Liberty. Jeho cesta je reprezentována prostřednictvím vánočních oken obchodního domu - bohaté lodě naložené dárky pro všechny generace.
Tak co ? Který obchodní dům má nejhezcí výlohy ? :)

85 dní

29. září 2015 v 23:33 | Marťa |  Dny do Vánoc 2015 ;)
Ahojky :) omlouvám se za svoji dvoudenní nulovou aktivitu, ale to víte první den na vysoký, trénink a do toho na mě leze nějaká ta podzimní viróza :D


86 dní

28. září 2015 v 22:11 | Marťa |  Dny do Vánoc 2015 ;)
Nazdárek :) tak je to tady, zítra nastupuji na vysokou. Tak strašně rychle to uteklo :) Držte mi zítra palce prosím :) Jinak jak jste si užili prodloužený víkend? Bylo krásně docela i teplo :) Já skvěle :)


87 dní

27. září 2015 v 18:37 | Marťa |  Dny do Vánoc 2015 ;)
Ahojky :) tak zítra tu máme státní svátek a o den víc volna :) Pak zase po půl roce hurá do školy :)


Vánoční povlečení 2

27. září 2015 v 18:33 | Marťa |  Výzdoba a dekorace interiérů
Ahojky :) jak jsem zjistila z přehledu návštěvností na tomto blogu, nejoblíbenějším článkem je momentálně článek s obrázky vánočního povlečení. Rozhodla jsem se udělat Vám radost a přidat další článek o povlečení :)
Doufám, že se líbí :)
Domov Santa Clause Finsko

27. září 2015 v 17:46 | Marťa |  Vánoční zajímavosti
Podle Američanů má sice Santa své sídlo na severním pólu, ale podle Finů je jeho sídlo ve vesničce kousek od Finského města Rovaniemi.

Oficiální webová stránka Santa Clause www.santaclausvillage.info/
Rovaniemi je šedesátitisícové město poblíž polárního kruhu, vstupní brána do finského Laponska. Dnes tuto oblast vyhledávají turisté z celého světa, hlavně v zimě. Santa Claus Village, která leží 8 km severně od Rovaniemi. Právě tam totiž Santa údajně sídlí, a to celoročně! Cesta k němu navíc není vůbec náročná - letecky se dá zvládnout za půl dne, jen s jedním přestupem v Helsinkách. Některé společnosti, organizují k Santovi jednodenní výlety.
Na audienci u samotného Santa Clause, finského Joulupukki, se čeká ve frontě i několik hodin. Když je třeba, obvykle kolem Vánoc, zprovozní se druhý vstup do budovy, takže Santové pak úřadují hned dva najednou.Nikdo to ale nepostřehne, elfové přivádí návštěvníky temnou chodbou plnou pohádkových postaviček až do Santovy "kanceláře", starobylé světničky.Santa, oblečený ve svém vánočním kostýmu, se dá se svými malými i velkými obdivovateli hned do řeči.


V 50. letech vesničku tvořilo jen několik srubů. Dnes je to moderní komplex restaurací a prodejen se suvenýry, které vlastnoručně vyrábějí Sámové (nejstarší etnická skupina žijící v Laponsku). Koupit se zde dají laponské pletené zimní doplňky nebo třeba takzvaná kuksa- dřevěný hrníček na vodu. A vyhlášené jsou dobroty z různých severských bobulí.
Vesnička je zároveň sídlem Santova poštovního úřadu, polární kruh má své oficiální razítko už od roku 1950. Elfům, skřítkům v červených čepičkách, projde každý rok rukama 600 až 700 tisíc dopisů adresovaných Santovi, na ty se zpáteční adresou dokonce odpovídají. Nejvíc píšou Santa Clausovi Angličané, Italové a Poláci, dopisy ale chodí z více než 190 zemí.
Na poště se může elfům zanechat adresa našich známých, na Vánoce pak obdrží od Santy malý dárek. Svá vánoční přání ale můžeme rozeslat i sami, k dispozici je totiž poštovní schránka, která se vybírá jednou ročně, právě před Vánocemi.

Adresa
BOX: Adresa Santa Clause
Finsky: Joulupukki, 369 30 Napapiiri, Suomi
Anglicky: Santa Claus, 369 30 Arctic Circle, Finland


Zhruba dva kilometry od vesničky se nachází další atrakce v takzvaném Santa Parku. To je zábavné centrum umístěné ve skalách, v podzemí. Turisté si tam můžou vyzkoušet různé zimní aktivity, děti se v elfí škole učí zdobit cukroví a elfové pak taky předvádějí svou taneční show. Nedaleko jsou i sobí a husky farmy, které nabízejí lidem jízdu se spřežením. A oblíbené jsou projížďky na sněžných skútrech.
Zdroj: iDNES.cz

88 dní

26. září 2015 v 23:22 | Marťa |  Dny do Vánoc 2015 ;)
Ahojky :) dneska máme doma trošku Vánoční nálady, tak se s mamkou koukáme na Příjde letos ježíšek ? :D Ten sníh, výzdoba a Praha :) Krásná lavička že ? :)


Advent - Londýn ( Ulice a obchody)

26. září 2015 v 20:12 | Marťa |  Londýn
No jaký by to byl adventní Lodnýn bez nakupování :)
Kde se budou v Londýně stát fronty na dárky? Velmi pravděpodobně na Oxford Street. Pokud máte rádi luxusní butiky a obchody se vším možným.


Samé srdce londýnského nakupování je rušná Oxford Street, která má více než 300 obchodů. Domov pro legendární obchodní dům Selfridges, ale také se může pochlubit řadou známých obchodních domů, jako jsou John Lewis a Debenhams. Vánoční osvětlení na Oxford street patří mezi nejslavnější na světě, každoročně přitahuje v období vánoc a novoročních svátků na tisíce lidí.

Westfield má dvě hlavní nákupní centra v Londýně White City a Stratford. Westfield Londýn je domovem oblíbených butiků a i luxustích obchodů s oblečením. K dispozici je také kino, posilovna, několik barů a restaurací, vše pod jednou střechou. Stratford City ve východním Londýně, se může pochlubit 250 obchody a 70 místy k jídlu, což je největší nákupní centrum v Evropě. Během vánoc se promění v ledové království s ledovou plochou a santovou jeskyní.
Ulice známá po celém světě díky filmu stejného jména, Notting Hill nabízí širokou škálu malých, jedinečných obchodů, které prodávají neobvyklé a vintage oblečení, vzácné starožitnosti, podivné dary, knihy a organické jídlo. Během Vánoc je zde číslem 1 Arms Curchill přezdívaný "Londýnská nejvíce slavnostní hospoda". Vyzdobený je od podlahy až ke stropu do jemné slavnostní zeleňe a svítí jako vánoční stromeček.

Regent Street tvoří elegantní dělicí čáru mezi nóbl čtvrti Mayfair a módní Soho. Obchody zde mohou vypadat spíše uniformě kvůli předpisům, musí splynout s elegantní architekturou ulice. Během Vánoc má vždy tu nejelegantnější a nejkrásnější výzdobu v celém Londýně.Nejslavnější britský obchod a možná nejslavnější obchod na světě, Harrods jehož skromné ​​počátky sahají až do roku 1849. I zde se interiér v nejkrásnějším období roku promění v zimní pohádku a Santovu jeskyni. Oslava vánočních svátků v obchodním domě Harrods výzdobou výloh začíná, ale rozhodně nekončí. Například v době od 28. do 30. listopadu zákazníkům experti na balení dárků ukáží, jak zabalit ten nejúžasnější vánoční balíček. Ve stejné dny se obchodním domem ponesou skladby a koledy v podání koncertních sboristů.

Ulice Carnaby ve čtvrti Soho je převážná známá pro spousty malých obchůdků ale taky pro svoji vánoční výzdobu. Není to klasická žárovičková výzdoba ale je vždycky zábavná, stejně jako dekorativní. Každý rok se výzdoba obměnuje. Jeden rok byly puntíky a planety, jindy to byly cesmíny a jeden rok to byla výzdoba ve stylu Rock´n roll. Prostě co rok to originál. Během slavnostního rozsvícení jsou ve většině z obchůdků slevy, akce a dárky k nákupům.

Ať už máte peníze spálit a chcete nešetřit na to nejlepší značkové oblečení, nebo prostě milujete luxusní výlohy, Bond Street a čtvrť Mayfair jsou pro to ideální. Vánoční výzdoba minulý rok byla inspirována mladými pány z konce 18. Století, kteří vešli ve známost pod přezdívkou "pávové". Díky tomu na 2 měsíce rozzářila tuto ulici obrovská paví pera.
Piccadilly je široká a rušná hlavní silnice, která vede k Picccadilly Circus. Je domovem pro slavný hotel Ritz a obchodní dům Fortnum a Mason, který stojí na stejném místě již téměř tři sta let. Rovnoběžně s Piccadilly na jihu, je tišší Jermyn Street svými obchody s pánskou módou dlouhými, zejména s košilemi.Gusswerk - Krampuslauf 2013

25. září 2015 v 22:29 | Marťa |  Zážitky
Dnes přidávám trošku archivní zážitek, který je z našeho, už několikrát zmiňovaného adventního zájezdu do rakouských Alp v roce 2013.

První půlku výletu jsem již zveřejnila v článku Zimní pohádka. Teď následuje ta druhá, čertovská zastávka v Gusswerku.

Když jsme po odpoledním rozchodu ve městečku Mariazell vyjížděli směr Gusswerk, tak se jelo doslova v koloně dalších desítek autobusů. Tak třeba jedou jinam. Bohužel… tisíce lidí, které jsme potkávali od rána, se vylodili z autobusů i v čertovském městečku. Podívat se na průvod přímo z centra náměstí nepřicházelo tedy v úvahu. Naštěstí se nám podařilo najít krásné místo ke sledování. Místo to bylo opravdu parádní, na terase jednoho z domků, takže jsme vše viděli hezky z vrchu. Domek navíc sousedil s opravdovým peklem. Na zahradě baráčku vedle se totiž připravovali všichni krampusáci, kteří se měli zúčastnit průvodu. Řinčení zvonů, připravené louče, vidle a povozy, dokonce i mohutné dřevěné masky čertů vyskládané podél plotu. To vše jsme měli, jako na talíři.

Samotný průvod začal asi po půl hodině čekání a byl velkolepý. Čerti byli opravdu skvěle propracovaní a strašidelní. Jedněm svítily oči, druhým hořely rohy a další byli na chůdách, takže měli skoro 3 metry. Každá skupina čertů vlastnila svůj speciální povoz, dva z nich dokonce celé hořely. To vše bylo navíc doplněno dýmovnicemi, loučemi a pekelnou hudbou. Celá ta paráda trvala asi hodinu, ale kdyby trvala déle, tak mě musí asi rozmrazit, protože jsme byli zmrzlí jak bobky :D

Po skončení průvodu jsem si nemohla odpustit fotku s jedním z pekelníků :D
Musím ale říct, že to byl bezkonkurenčně ten nejlepší krampuslauf, který jsem kdy viděla. Vřele doporučuji všem :)