Ten, kdo nemá Vánoce v srdci, je nikdy nenajde ani pod stromkem..

Vánoce 2017 - 25. prosince

8. prosince 2018 v 16:00 | Marťa |  Vánoce u nás :)

Poslední den loňských Vánoc, které Vám tímto článkem představím.

25. prosince jsem měla budík nastavený opět brzy na 6. hodinu ráno a začala jsem den pohádkami. Už od rána jsem cítila, že mě nějak škrábe v krku, ale věřila jsem, že čaj tomu pomůže a bude mi dobře. Společně jsme se nasnídali, samozřejmě nechyběla vánočka s máslem. Zabalila jsem několik posledních dárečků, naskládala je mezi druhou hromádku dárků, oblékli jsme se do nového oblečení od Ježíška a vyrazili k babičce a dědovi.

Tam nás čekal zbytek rodiny, teta, bratranec a sestřenice se svými drahými polovičkami. Následovala druhá návštěva Ježíška. Dárků je také rok od roku více. Předávání mám opět na starosti já a moje sestřenice, prý se toho musí ujmout ty nejmladší, což jsme právě my dvě.

Všichni se vystřídáme u obědu, který se opět skládá z kapra a bramborového salátu, pro nejedlíky ryb má babička samozřejmě alternativu v podobě řízku.

V průběhu celého dne pak následovaly pohádky, návštěvy, cukroví a další činnosti a věci co k Vánocům patří. Večer, když odjely všechny návštěvy, jsme se šli projít na konec vsi, pokochat se světýlky na stromkách a domech.

Závěr dne jsme strávili u televize, kde dávali novou pohádku, na kterou jsem se hodně těšila, ale popravdě mě dost zklamala. Večerní procházka mně bohužel moc neprospěla a lehké škrábání krku propuklo v horečku a angínu po celý zbytek Vánoc. Přesto to mělo něco do sebe, alespoň jsem letos viděla všechny pohádky co jsem chtěla :D 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama